Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Čarodějnické hry s vodní pohádkou

Po třetí hodině se zaplnil areál minigolfu rodinami s dětmi, čarodějnicemi i různými příšerami a havětí. Nejdříve dětem zahrálo divadlo Romaneto: Vodnickou pohádku příběh Vodníka Hromajzlíka a Vodnice Bublinky u rybníčku Kalužníčku. Děti zpozorněly, koukaly a bavily se.
Mezitím se slétly čarodějnice ze Strančic a nachystaly zábavné úkoly. Jedenáct her a prověrek včetně cvrnkání hmyzu, hledání v truhle, obkreslení pařátku, chůze po pavučině, letu nad vysavači, hod pavoukem, hledání kamene mudrců v humusové sklenici, plížení mlhou a hledání lidského oka nebo skládání kostlivců na hřbitově....

 

 

 

Oblíbená byla ochutnávka lektvarů kolegyně Migelíny, která míchala různé směsné dávky na proměnu ve zvíře, v kostlivce, přidávala chutné červíky a tak děti byly nucené dodržovat pitný režim během odpoledne.
Po zvládnutí drobných soutěží a čarodějnických zkoušek si děti vyzvedly ceny, dárky a odměny svojí volbou v obchůdku u občerstvení. Plno drobností, sladkostí od firmy Bonavita, knížky, panenky, slizy, bublifuky a podobné hračičky si děti za výkon zasloužily.
Na závěr odpoledne jsme konečně upálili na hranici tu nejhorší čarodějnici Gertrudu. Odolávala, ale pak vzplála a drahé kolegyně  a já jsme se jen třásly, aby nás někdo do plamenů také nehodil...
Děkujeme všem kámoškám, starším kolegyním, soutěžícím a návštěvníkům a přejeme Všem krásný Máj. Díky také Martinovi Pelákovi s rodinou za krásné prostředí areálu ve Strančicích.