Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Vítání ptačího zpěvu v Senohrabech

Počasí na Vítání ptáčků tentokrát v Senohrabech bylo úplně luxusní!

Sešlo se téměř 150 lidí na Vávrově palouku u ohniště. Po páté se nám podařilo svolat přírodopisnou ornitologickou schůzku o zajímavostech ptáčků v české krajině na Senohrabsku. 
Trojčlenný tým Senohrabské sovičky-lesní školka s Janou Hanzlovou, Rodinné centrum Lodička v čele s Míšou Hupcejovou a Manželé Klvaňovi - Alena a Petr ze Světic zastupující Kroužkovací stanici a Českou společnost ornitologickou připravil skvělou ukázku ptáčků s komunitním posezením a povídáním o ptačím světě.
Do sítí se odchytli ptáčci jako králíčci, sýkorky,  - konkrétně sýkory koňadry, modřinky, parukářky, úhelníčci a babky, králíček obecný a ohnivý,
budníček menší, brhlík Lesní a červenka obecná.....

 
Rodinky se sešly na senohrabské louce a vyslechly zajímavé povídání a živou ukázku ptáčků, odchycený ch z okolí.
Poté se odebraly na připravený okruh v blízkém okolí s připravenými 10 pracovními listy převážně o sovičkách.... protože Lesní školka je propojená se sovami.
Děti si vyzvedly pracovní list a vyrazily na trať vedenou kolem potoka, lesy a zpět po lávce do cíle - tedy startu u ohniště.
 
V cíli dostaly děti zajímavé propagace o ptáčcích, informace jak je chránit, co dělat s mláďaty...a podobně a drobnou odměnu.
V poklidně atmosféře si mnozí opekli na ohništi buřtíky a popovídali.
 
Bylo to milé a slunné odpoledne. Všem moc děkujeme...
Děkujeme obci Senohraby a Sokolu, že můžeme na tomto prostoru sdílet s rodinami takto příjemnou aktivitu.

Děkujeme za podporu akce ČSO a Kroužkovací stanici Praha.