Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Slunečné Velikonoční setkání

Strančice byly jedny z prvních Velikonočně naladěné!

Naše vesnice je jednou z prvních v okolí, kde už 6.4.2019 "Velikonoční oslavy", tradice a radovánky gradovaly. Velikonoční setkání rodin a obyvatel a náhodných příchozích opět rozbušilo centrum Strančic, náměstí Emila Kolbena...

Pro děti bylo připraveno velikonoční tvoření, hrátky i jízda na kolotoči, staročeská střelnice nebo zvířátka  - ovečky z Farmy Všechromy a poníci z Ponny farmy Zelené údolí Všestary.

 
Kulturní dění na podiu bavil příchozí diváky od třinácti až skoro do půl šesté odpoledne v sobotu 6. dubna 2019. Excelovaly děti se zpěvem ze Základní umělecké školy Josefa Lady z Velkých Popovic. Svoji mysl a znalost předvedli prvňáčci ze Základní školy Strančice Emila Kolbena, svoji Velikonoční předváděčkou tradic a smyslu těchto svátků. Sportovní ducha pozdvihli přihlížejícím návštěvníkům mladí žáci školy Taekwon-do Strančice. Nejen ukázkou bojového umění sebeobrany a základních technik, týmová sestava od nejmenších, přerážení desky a také dohledem nad bezpečností na přechodu přes hlavní silnici na náměstí. Moc díky za podporu. 
Dětičky pobavily dvě příjemné pohádky od divadla Emillion o telátku a Červené Karkulce agentury Maja. Starší děti bavil fotbálek, DJ koutek a tetovací salón Klubu cesta, spolku Cesta Integace. Dobrou náladu a pohodu vytvořily dvě pozvané kapely, jedna z Mirošovic country kapela Duha, druhá byla na závěr z Brandýsa nad Labem etno folková Načarej. 

 
K velkému úspěchu přispěla bohatá nabídka občestvení, lahůdek, nápojů, cukrovinek, mlsek i chuťovek. K zakoupení byla vajíčka z české farmy Dobré pole s podestýlkou. Zazářily také řemeslné tradiční trhy s produkty z keramiky, drátků, proutí, korálků, dřeva, bylinek, perníku, příze i vlny. K zakoupení byly řehtačky, víno, sirupy, čokoládové dorty, český med, hrnky a talířky, formy na pečení, perníčky, vlněné doplňky i velikonoční dekorace a zahradnické vybavení z obchůdku Tech green. Vyjímaly se zde také výrobky se značkou Zápraží originální produkt nebo Toulava originální produkt. Společnost MAS Říčansko k příležitosti této akce předala certifikovaným výrobcům Ludmile Eismanové, Pavlovi Motuzovi, Velkopopovickému pivovaru a Davidu Frydrychovi prodlužující certifikát označující kvalitu, ruční práci a jedinečnost v regionu pod Prahou.

 
Jedinečností jarního veselí tohoto víkendu byla tombola a sbírka na podporu Společnosti E, jež se zabývá pomocí osobám s epilepsií. Mnoho prodejců věnovalo dárky do Velikonoční tomboly, kde všechny čísla vyhrávala. Někdo vyhrál sladkost hned, někdo si počkal na poslední půlhodinku a mohl vyhrát krásné předměty a dárky, nebo lahůdky. Nejcennější výhrou pro některé děti byla dvě živá morčátka z domácnosti. K úžasu rodičů, dvě děti si domů odnesly zvířátko....mnohé děti to oplakaly.
Částka utržená za prodej výherních lístečků se vyšplhala na 4. 585 Kč. Alena Červenková za Společnost E obdržela peníze a zaručila předání k účelům pro potřeby epileptikům. Současně do kasičky získali 320 Kč. Byli jsme všichni překvapení, krásným výsledkem výtěžku. Děkujeme....

 

 
Děkujeme všem partnerům akce: Mateřské školce Strančice za výzdobu náměstí vajíčky a košíčky..., SDH Svojšovicím za zapůjčený mobiliář, firmě Auto Babiš s r.o. za zapůjčení dopravního vozidla, účasti Cesty integrace, účasti obchůdku Tech green, Cukrárně u Moučků, vystoupení žáků ZŠ Strančice a ZUŠ Velké Popovice, sportovcům TKD Strančice, všem milým a pohodovým sousedům a přátelům za dobrovolnou pomoc při přípravách a úklidu po akci obzvláště za příjemnou a nezbytnou podporu Obce Strančice přítomnost a zahájení kulturní akce od místostarosty Jiřím Jančíkem.

 
Všem obyvatelům a účastníkům děkujeme a přejeme krásné ožívající jaro a příjemné velikonoční svátky... Michaela Hupcejová a tým Rodinného centra Lodička.