Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Čertovská Mikulášská 2019-12-06

Mikulášský svátek jsme oslavili pohádkou a narozeninovým dortem.

Hned po příchodu si děti zdobily svůj pytlíček na Mikulášskou nadílku. Vybarvily si ho fixami a vánočními nebo zimními motivy. Pak už jsme čekali až se otevře opona a začnou hrát pohádku. Pohádka je vždy dárkem a odměnou pro příchozí děti. Tentokrát zahrálo divadlo "Nahoď" příběh "Čerti z Tojštejna". Byl to moc krásný pohádkový příběh, hraný herci s kousky černého divadla s UV světlem a milou atmosférou. Po pohádce začala oslava, popřáli jsme společně Rodinnému centru Lodičce hodně úsměvů a spokojených dětí do dalších osmi let ve Všechromech. Děti pomohly sfouknout svíčky a pak už každý směl z vyrobené osmičky - dortu, ochutnat jeden kousek s dávkou ovoce.

 
Vrcholem podvečera byl příchod čertů a Mikuláše. Nejdříve si chtěli odnést zlobivce do pekla, ale pak už převládla klidnější atmosféra a čert lovil z hříchů další ďětské osudy a pochvaly. Ukápla jen drobná slzičky, jinak včechny děti obstály, budou hodné a budou doma pomáhat a nevztekat se... Všechny dostaly podobiznu Mikuláše, mandarinku pro zdraví, pro polepšení někdo bramboru, někdo cibuli nebo česnek a všichni pravý čokoládový penízek.
Děkujeme divadlu, hercům i Mikulášské bandě a všem rodinkám i dětem a přejem krásné přípravy na Vánoce a těšíme se všechny na Vánočním setkání na náměstí 21.prosince ve Strančicích.