Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Vánoční posezení ve Všechromech 2021-12-18

Vánoční naladění před svátky probíhalo tentokrát na základně Lodičky, respektive v klubu a převážně venku na obecním hřišti ve Všechromech.
Dorazili místní sousedé pozvané rodinky s dětmi a naši milí přátelé. Děkujeme za návštěvu Jirkovi Jančíkovi a Oldovi Trejbalovi.
Drobný program jsme si dovolili zařídit, abychom se všichni spolu před svátky trochu rozveselili a zahřáli. Kulturním programem vládly dvě vystoupení: Historické tance Marianne z Libčic nad Vltavou a strančická country zábavová kapela OSA.

  
 

Doprovodný program jsme doplnili tradičními vánočními zvyky pouštění lodiček ze svíček, lití olova, vyrábění svícínku z jablíček. 
K občerstvení byly párky v rohlíku, klobáska se samoobslužným opečením na ohýnku nebo bramborová tradiční placka na sladko s povidly, naslano s česnekem a k žízni svařák, káva, pivo a nebo vánoční nealko punč.
Světýlko z Betléma jsme dovezli už ráno a bylo tento večer rozesláno do domovů po vsi ve Všechromech.
Večer se linul s pohodovou atmosférou a vůní skořice.
Všem pohodové svátky a poklidný Nový rok 2022.