Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Svatojánská slavnost

Svatojánské křepčení po uvolnění opatření

První strančické svatojánské veselí 18. června 2020 se neobešlo bez deště ani bez hudby. Svatojánský oheň hořel na malém ohýnku na buřtíky, ale tradice si připomněly hlavně děti při soutěžích. Dětem jsme připravili 10 soutěží, které oslavují lidový svátek Jana, pálení ohně, nástup slunovratu. Kluci i holky házeli svatojánským věnečkem, házeli polenem, skákali přes ohňové bariéry, skládali barvy duhy, čistili sluníčko od krupek, které představovaly bonbonkové lentilky. Zdobili také svoje sluníčko, běhali s paprsky, poznávali svatojánské bejlí - kouzelné bylinky a stříleli lukem a šípem do slunce a mráčku. Za zdolání her dostaly všechny děti drobné dárky. Naštěstí nám během odpoledne zkráplo jen lehounce, tak jsme si užili pohodovou hudební událost.

 

 

Rodiny si užily pozvolné odpoledne až do večera za zvuku a pohodové hudby kapely FORBES COUTRY MUSIC. S kapelou vystupuje už nějaký čas známá zpěvačka Martina Čechová. Zpívalo se, tančilo a povídalo. Po dlouhé pauze bez kulturních vyžitích v naší malé vsi se Rodinné centrum Lodička jako organizátor snažilo pobavit příchozí návštěvníky a přivodit pohodu do nastávajících prázdninových dní.

 

 

Děkujeme za příjemný den kapele FORBES, majiteli areálu Martinu Pelákovi a zvláště Obci Strančice za podporu celé akce. Velký dík všem pomocníkům a dobrovolníkům při disciplínách, které jsme připravili pro děti.