Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Čarodějnice Strančice a kapela Aréna

30.4.2023 Čarodějnická zábava ve strančickém parku byla pořádána Obcí Strančice.

Soutěžní odpoledne a večerní hudební doprovod připravila a organizovala Lodička. Park kolem 16 h byl postupně zaplaven malými čaroději, kteří plnili drobné i nelehké úkoly. Například ochutnávka lektvarů, poznávání jazýčkem potraviny, bylinky, zeleninu, ovoce, let na koštěti, skládání a poznávání kostí na hřbitově, sundavání oprátek, hod pavoučky, hod na čarodějnici, zdobení čarovné hůlky, hledání kamene mudrců, zkouška mozečků a paměti. Za zdárné splnění dostaly děti sladkost, dáreček, knihu i omalovánky, nebo pexeso.

 
 
Dále následoval večerní program s hudebním vystoupením nadané zpěvačky Nely Primasové.


Pak následovalo první stavění Majky ve Strančicích a zapálení hranice s čarodějnicí. Během pálení přijeli dozorovat na oheň Hasičský sbor Svojšovice.
Večerní program dál ovládla kapela Aréna, která vesele a rytmicky hrála až do 23 hodin. Občerstvení Bistrogolf  během večera mělo napilno, klobásy, hranolky, buřty, pivo, limo teklo proudem.