Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Přívesničák Lodičky 2022

Vesnický tábor ve Všechromech pořádáme druhým rokem a opět letos nám společnost tvořila nádherná parta dětí!
Tento tábor byl obohacen historicky prvním cyklovýletem hned první den tábora. Nejdřív jsme se sešli s koly u Lodičky a po svačině vyrazili na trasu do Kolovrat po cyklostezce.
Každý den zahajujeme blbnutím v herně v podkroví. Domácí svačinku nám dodávají v podobě koláčů, lívanců, zeleniny a ovoce a toastů mamińek z řady dětí. A pak už buď něco vytváříme, nebo jdeme na výpravu. V pondělí jsme tedy vyrazili na kole, nedříve pomalu, opatrně... a čím dál to byla legrace.
Cyklovýlet byl vlastně dost pohodový. Většinou z kopce...., sice se některé děti musely na začátku rozjezdit a byl i nějaký lehký pád, ale luxusní oběd na Marvánku, vodní hřiště a pláž rybníka, dopravní hřiště a počítadlo na cyklostezce u Bistra Sněžka, byly velmi zábavné atrakce.

Druhý den krásný pěší výlet a zkoumání všechromského hřbitova, nákres zvoničky a také telekomunikační věže vedle u dálnice a hřbitova. Počítání stromů aleje a sloupků hřbitova zabavilo děti.
Polední pohádka v sále ve znamení Kozího příběhu byla úspěšná a legrační. Keramické tvoření byl doplněk odpoledního programu.
V polovině týdne jsme si ozdobili dekorovali černý textilní pytel na záda, každý dle svého přání. Poté jsme se vydali střílet z luku do blízkého lesíka a po polední pauze nás čekalo polévací a stříkací svlažení horkého odpoledne. Děti byly naprosto nadšené, když absolovaly okruh s překážkami s polévacími nástrahami kamarádů.
Čtvrteční výlet jsme zvolili vlakem do Senohrab a trasou přes zříceninu Ježov, okolo potoka až do Zlenic na Hlásku, brodění potoka i Sázavy, aqua klouzačku v peřejích řeky a vláčkem zpět.
Závěr týdne patřil výrobě vodních mlýnků, kterou si připravil Robert. Děti si dopoledne vyrobily dřevěný mlýnek a pak jsme je všichni společně postavili do potoka pod Všechromské rybníky a všechny se úspěšně roztočily v proudu vody.
Rozloučení, poklad, odměny a taneční sestava s tanečníkem Radkem Brusch nám ukončila náš tábor a všichni jsme se spokojeně rozloučili.
Všem dětem moc díky za prima partu a skvělý týden.