Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Loučení s létem 2023 a ukázky dravců

Krásné teplé odpoledne v parku, první pátek v září po začátku školy úplně vybízel na hravé odpoledne.
Díky Obci Strančice k nám přijel ukázat své dravce - ptáky pan František Adámek do Strančic. Přivezl ukázat Dravce v akci ze záchranné stanice Vavřinec například velkého Výra, Sovu pálenou, nejmenšího 9 letého Kulíška, Poštolku, Orla skalního a další ptáčky.
Dravci byli upípaní, krásně popískávali do celého parku.
Děti si mohly některé dravce pohladit, dokonce pár dětem nalítávali na rukavici, nebo sletěli z hlavy.
 
  
Odpolední soutěže rodinného centra z Všechrom propletly a vyplnily pauzu pro ptáčky. Lodička připravila osm soutěží, kde si děti zaskákaly, zaběhaly, zaházely, chytaly, poznávaly barvy a plašáky a strefovaly se.
Za to vše byla sladká odměna a dáreček dle výběru. Před 19 h občerstvení Bistrogolfu odstartoval netrpělivě vyhlíženou a očekávanou bohatou tombolu. Následovala hudební zábava s kapelou z Čtyřkol BLEKFLEK, která postupně všechny naladila na pohodu a naplnila příjemný páteční podvečer.
Děkujeme za podporu a spolupráci Obci Strančice, Bistrogolfu a Dravcům v akci z Vavřince, kapele Blekflek, dobrovolnicím na stanovištích a hlavně milým nejmenším i nejstarším návštěvníkům.