Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Cyklozávod ze Strančic do Lodičky

První květnovou sobotu se po dvouleté přestávce konal tradiční cyklozávod do Lodičky, našeho kulturního centra ve Všechromech. Počasí bylo akorát na výlet.
Závodníci startovali ve Strančicích u nádraží, projížděli po připravené vyznačené trase zástavbou ve Strančicích a pak po cyklostezce podél vlaku až do Všechrom, kde na ně čekala řada soutěžních úkolů. Organizátoři připravili úkoly zaměřené na dopravní znalosti, například pexeso s dopravními značkami, jízdu zručnosti, slalom, přenášení vody na kole a mnoho dalších zajímavých disciplín.

 

Po příjezdu do Rodinného centra děti čekala zasloužená věcná a sladká odměna, kterou si samy vybraly dle libosti. Vhod přišlo připravené občerstvení, párek v rohlíku, limonáda, koláče, buchty a rodiče si s chutí dali i plzeňské pivko.

 

Někteří si nechali namalovat zvířátko, květiny a další motivy na obličej a pohráli si s obřími bublinami.
Odpoledne program završil divadelním představením. Děti s velkým zaujetím sledovaly pohádku O kočičce z kávové pěny. Příběh byl moc hravý a roztomilý, tak moc děkujeme Divadlu Na Kárce za pěkný kulturní zážitek.
Akce pokračovala do nočních hodin sousedským posezením a povídáním.

 

Ostatně koukněte na fotografie :-)