Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Čarodějnice s Harry Potterem

Čarodějné odpoledne v Bradavicích a hudební večer
V úžasném prostředí obecního parku se uskutečnilo pálení čarodějnic či filipojakubská noc.  Konečně letos po třech letech bez veřejných setkání jsme se dočkali. Pojali jsme jí jako Bradavickou školu kouzel s výukou a zkouškami této školy. 
Po šestnácté hodině se začali slétávat se kouzelnice a čarodějové z blízka i daleka, nakonec jich byla pořádná kupa.

 

 
Počasí nám přálo a tak se na tuto událost sešla i řada dětí za doprovodu rodičů, program byl připraven pro všechny, děti soutěžili v deseti disciplínách na téma Harryho Pottera. Soutěžilo se v aprílovém běhu pozpátku k ohnivému poháru, strefa na profesory z bradavic, soutěžící museli zdolat a vstoupit do tajemné komnaty k hadům, Baziliškovi a mezi pavouky a hmyz a proplížit se bludištěm až k meči z Nebelvíru nebo skládat ponožky u skřítka Dobbyho a vypít mnoholičný lektvar nevábného složení u Brumbála. Všechny děti musely najít Ronovu zatoulanou krysu Prašivku, naučit se vzlétnout pírko s Hermionou, složit znak Relikvií smrti, namalovat si Patrona ke kouzlu Expecto Patronum a nebo spočítat všechny viteály, které vytvořil Voldemort. Po splnění všech úkolů je čekala odměna ve formě věcných dárečku, které si mohli sami vybrat u Minervy McGonagalové.
 

Pro rodiče bylo připraveno občerstvení ve stánku Pavla Fišera z Mnichovic, na zahnání žízně rozléval limonády, točené plzeňské, mnozí ochutnali klobásy, langoše a děti cukrovou vatu. Hudební produkce o kterou se postarala skupina TanDem provázela program až do nočních hodin. Řada návštěvníků využila možnost opéct si špekáček na ohni.
Po osmnácté hodině jsme zapálili hranici a ukončili řádění Voldemorta, nejzlejšího kouzelníka Bradavic.

 

Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří pomáhali s přípravou odpoledního programu a večera, děkujeme také Obecnímu úřadu Strančice, za podporu akce a hlavně rodičům, kteří přivedli své ratolesti a nechali je vyblbnout.
Park skvěle ožil jako za dob majitele minigolfového parku Martina Peláka při každoročním tradičním pálení čarodějnic.