Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Šešovický Masopust se vydařil

3.3.2018   8. Šešovický Masopust ač v postní době, se opět vyvedl

Průvod masek vyrazil po dvanácté hodině od nádraží ve Strančicích v menším počtu, ale s větším počtem medvědů. Ikdyž bylo opět po nulou a mrazivo, svítilo sluníčko a kolem železniční tratě 3 km procházkou jsme dorazili v příjemné pohodě až do nedalekých Svojšovic. Na návsi již Svojšovičtí hasiči měli připravené zabijačkové pochoutky, trdelník, sladké koláčky a koblížky od Frydrycha a pivní stánek. Rodinné centrum Lodička připravilo 7 soutěží pro dětičky.

Děti si mohly vyzkoušet hledání tulipánů, řadění mláďátek zvířátek, skoky s Mášou kolem prasátek s jitrnicí, chytání medvíďat na magnet, hod koulí a třídění barevných kuliček. Ve stanu pak ochutnat a poznat medové ovoce – jablko, hrušku, citron, banán namočené v medu. Za zvládnutí her dostaly děti horalku a lízátko. Medvědí lodička všechny děti moc chválí, šikulky. Na pódiu zatím proběhla vystoupení dětí z Mateřské školy -žlutý, červený a modrý vagónek, Základní škola Strančice zazpívala písničky, sportovní škola Taekwon-do Sparring Mnichovice předvedla ukázky sestav a přerážení, Cyklotrial klub představil svoje kousky na kole a v půl třetí Loutkové divadlo "Princ Jaromil" zahrálo dětem pohádku. Ve 14 hodin byly vyhodnoceny a odměněny masky a převleky dětských a dospělých návštěvníků.

Akci pořádali SDH Svojšovice, ČČK Svojšovice, RC Lodička a Obec Strančice. Všem návštěvníkům moc děkujeme, že je neodradilo mrazivé počasí.