Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Dýňování na náměstí 31.10.2017

Úterní dýňování 31.10.2017 ve Strančicích, ač bylo operativně kvůli bouři a vichřici přesunuto z nedělního odpoledne, přitáhlo plno malých zájemců pobavit se se strašidly a příšerkami. Okolo čtyřiceti dětí dorazilo v maskách na dlabání dýní a haloweenskou party na náměstí.

Obličeje vznikaly pod rukama maminek, děti si zatančily a pomalovaly povrch dlažby na náměstí pavoučky a kostlivci.
K ochutnání byly pochoutky z dýní. Tým strašidel Lodičky upekl dýňový koláč s ořechy, dýňové muffinky s čokoládou a teplou dýňovou polévku se smetanou a pro zahřátí horký nealkoholický pomerančový punč.
Součástí celé akce byla obr dýně od Moniky Soukupové, která vytvořila na gigantické dýni, (jíž vypěstovala ve Všechromech na zahrádce), obrazy a kresby Josefa Lady k jeho letošnímu 130 výročí.
Mnozí se mohli podívat a otypovat její velikost, váhu a krásu. "Ladova" Dýně byla celý den k vidění na náměstí v Řeznictví Strančice u Hrušků. :-)
Na závěr svedly děti souboj se strašidly a příšerami. Utkali se s Čarodějnicí Beátou a Gertůdou vypitím jahodového lektvaru, zařvaly na kouzelníka Zelené očko, utíkaly před kostlivcem Liduškou, otrhali chlupy netopýrskému rytíři a potajmu ukradli brčka hlavní upírské královně Drakolauře.
Děkujeme všem dětem i strašidélkům za pěkný večer. Děkujeme za podporu a milou spolupráci řezníkům ze Strančic.:-)