Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Studánková jarní stezka

Studánková víla Anička si připravila jarní procházku na čerstvém vzduchu asi po 25 rodinek. 
Sraz byl u Mateřské školky ve Strančicích, kde už víla čekala a toužila osvěžit plochu před školkou obrázky zajíčků. Kdo šel druhý den tudy, určitě jich hejno napočítal.:-)
Vítali jsme jaro, loučili se se zimou. Na každém stanovišti byla vykrajovací razidla do papíru, Všechny děti měly v kartičce 12 obrázků za splnění.

 

 

 

Trasa vedla přes všestarský vrch Hůrka, úkoly byly záludné, ale hravé, například najít rozdíly na obrázcích zimnice Moreny, poznat vajíčkový jídla, určit barvu jarních kytiček, poznat písničky se zvířátky podle obrázku a zazpívat, poznat mláďátka zvířátek, vodní skupenství, vodní toky, hod vajíčky a určit druhy víl. Rozlišení vajíček podle velikosti a podle druhu ptáku. Konečná zkouška byla upletení pomlázky.
Rodiny chodily samostatně a rozcházely se domů. Všechny svorně mluvily o tom, že už se těší, až budou normální společné akce. I my se těšíme...