Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Háčkovací dýchánek

Kreativní ženský večer je relax. 

Od loňského roku jsme daly dohromady večerní háčkovací kurz pro dospělé - tedy pro ženy. Tento večerní dýchánek se stává oblíbeným a vyhledávaným pro maminky, které uloží děti a jdou relaxovat s háčkem a vlnou. Povídají si, uvolní myšlenky, tvoří něco pro rodinu, pro sebe.
Jde o společné ryze dámské tvoření, ale není nutné vyjmout muže, kdyby si chtěl některý tatínek přijít pohrát s vlnou, dveře jsou otevřené. Kurzem provádí Marie Šimáňová, která háčkuje a tvoří. Pár let se věnuje svému obchůdku Kreativnímu eshopu s vlnou, jehlicemi a galanterií. Vlnky, klubíčka, tkanice, háčky, jehlice, dekorace má vždy sebou a přiveze velký výběr druhů barev, vln, přízí. Stejně tak i háčky, sponky, knoflíčky, nebo pletací kruhy. Námětem výrobku lákáme ženy si přijít vyrobit módní doplněk, polštář, čepičku, nákrčník, nebo cardigan. Háčkovat přijedou začátečnice, které to vždy lákalo a chtěly to zkusit. Jezdí ale i zkušené pravidelné tvořilky. Každý měsíc se scházíme v podvečer, háčkujeme, švitoříme a nabíráme síly na další dny a chvíle s rodinou, doma a v zaměstnání.
V únoru jsme se opět sešly v počtu deseti dam. Vytvářeli jsme koše a tašky a také hvězdicové polštáře z nádherných vln a tkanic.
Děkujeme Marušce za její čas, radu a milý úsměv.