Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Jarní běh se studánkovou vílou 24.3.2018

24.3.2018 Třetí ročník běhu pozpátku - sníh, bláto, sluníčko, proutky a rozprsklá vajíčka.

Týden před Velikonoci jsme se ve Strančicích krásně naladili na jaro. U mateřské školy jsme si zahráli  se studánkovou vílou drobné hry a vyrazili na vajíčkovou zkoušku cestou do lesa ke kapli sv. Anny. Na trase byly děti prověřeny ve znalostech o vajíčkách a víla děti odměňovala vajíčkovým náhrdelníkem. U studánky jsme si dokonce vyzkoušeli velikonoční tradici - hod syrovým vajíčkem.

Na krátké vzdálenosti jsme všichni zvládli běh pozadu. Běhalo se ve sněhu a v blátě. I nejmenší děti i maminky, babička a tři tatínci běhali. Zahřáli jsme se a začali plést pomlázky z 6 a 8 prutů, holčičky si vyrobily věnečky a ozdobili jsme  se barevnými stužkami. Během jarního vyrábění jsme ochutnali velikonočního beránka a mazanec a zapili kávou a čajem. Morenu, zimní čarodějku děti zahnaly svými proutky a přivolaly jaro. Na závěr menší závodníci dostali diplomy, dárečky, sladkost, dospělí závodníci pivo a klobásku. Zdar jaru, běhu jsme se vydali zahřát do svým domovů.

Všem děkujeme a přejeme pěkné Velikonoce a krásné jaro!