Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Zimní Vánoční setkání Strančice 2022

Po třech letech Vánoční setkání ve Strančicích

Nádherné zimní prostředí vánočního adventního setkání v krásném stromovém obecním parku nám malinkato zkazil mráz a chlad. I přes to dorazilo nečekané množství lidiček, rodin a dětí.
Bohatý program od začátku až do konce se střídal u podia. Po milém přivítání našim starostou Oldou Trejbalem, přijel dětské návštěvníky potěšit andělský povoz Minihorse team s Veronikou Procházkovou.
Ponny se projel s vozem kolem podia a doprovodili ho dva krásní andělé. Na sněhu se prošli parkem, stejně jako děti, které přijely na bobech nebo saních.
Postupně na podiu zářily děti z Mateřské školky Strančice, bohulibá rocková kapela Inženýr Vladimír, kterou vystřídala pohádka od Divadla ze šuplíku O vánoční hvězdě.
Po 16 hodině s programem Vánoce v české chaloupce vystoupili žáci z 5.B za vedení paní učitelky Yvonny Stáňové. 
Předvedly nám úžasné ztvárnění Vánoc s hudebním doprovodem. Vzápětí všechny nezmrzlé čekalo neuvěřitelné fantastické vystoupení provazochodkyně Kristýny, která mezi dvěma stromy předvedla akrobatické úžasné kousky na laně. Svlékala se postupně, přeskakovala, omotávala a rozhoupávala se a nakonec si rozpustila i dlouhé vlasy po pás.
Jedinečné vystoupení bylo krásné, osvětlené dofialova a na sněhu se jen jiskřilo.


 

 

Na závěr setkání nás pobavili ještě stráže a rytíři, kteří bojovali a hádali se o tajemnou truhlu z Kolínské společnosti POPRÁVU.
Humorné vystoupení, které se neobešlo bez uklouznutí na sněhu.


 

setkani22  61  

Tečkou byly dvě úžasné vánoční písně v podání Jany Dočkalové, která nás celým programem provedla a zazpívala na rozloučenou.
Během mrazivého počasí se všichni mohli zahřát dvěma ohništi a dvěma topnými zářiči pro diváky. Vyzkoušet si lít olovo na ohni, vánoční tradiční zvyk.
Děti se ohřívaly na dětské kovářské dílničce a andílky si uvázaly u tvořivé dílničky Moniky z Rodinného centra Lodička.
Včetně toho se všichni ohřívali dětskými čaji, punči a dospělí kávou, svařákem, medovinou nebo dobrou kávou.
Kolem podia pokračoval vánoční trh s čepicemi, nákrčníky, šálami, perníky, kuchyňským dřevěným nádobím, medem, dekorací obchůdku s výrobky MŠ Strančice a od Lady Křečkové z Popovic.
Vánoční náladu dotvářely skleněné české ozdoby na stromeček z Jablonce.


 

 

K občerstvení byla nabídka klobás od a párků v rohlíku od Bistra Golf, langoše a moučníky od pana Moučky z Cukrárny.
Jedinečným občerstvením byly trdelníky z výrobny hasičů ze Svojšovic a celou vánoční akci obohatili ukázkou nové cisterny CAS, kteří přivezli vůz ukázat a předvézt.
Přes to mrazivé skoro minus 9 stupňové chladno lidé přišli na setkání před svátky, pozdravili se, pobavili se, mnozí si napálili svíčku z Betlémského světla, které svítilo pro štěstí a zdraví všem Strančickým obyvatelům i lidem z okolí.
Všem krásné Vánoce za organizátora Rodinné centrum Lodička.
Zvukovým zajištěním akce byl Jiří Hofman. Foto pořídili Alexandr Hupcej a Robert Pokorný. Video natáčel Michal Špejra.


 

Za podpory Obce Strančice se opět kulturní program obohatil o kulturní komunitní setkání před svátky, které zamrzlo během covidového přízraku.
Přejme si spokojenost, pokoj, klid, radost a pohodu do dalších let na Strančicku.
Děkujeme všem pomocníkům, kteří nám pomohli s přípravou vánoční akce a věřte, že to byla pořádná práce a ještě v mrazivém čase.
Jsme rádi, že mnozí jste přišli byť na chvilku a do svých srdcí vnesli úsměv, pobavení, popovídání i krásu zimního výrazu přírody.
Děkujeme všem a přejeme pohodové svátky a Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok.
Těšíme se na Vás všechny opět na jarní, snad teplejší setkání 1. dubna 2023 před Velikonočními svátky.