Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Burza zima - nově elektronicky!

Zimní burza ZŠ Strančice Rodinného centra Lodička 2018 - premiérově s elektronickým systémem!

O víkendu 5. - 7. 10. 2018 proběhla Zimní burza oblečení a sportu v jídelně základní školy Strančice. Přes 100 prodejců se zúčastnilo a dodalo zboží pro výběr ostatním zájemcům. Je fajn, že svoje neobnošené věci a oblečky předáváme dál k užitku i radosti jiný. Letos byl ale náročnější průběh. Ikdyž většina lidí přechází na elektroniku, email a internet, tak jsme se setkali s maličkou nevolí se přizpůsobit. Nově pojmout příjem, registraci prodej nás nutil jak vývoj a komunikace, tak lidská chybovost, tak účetní doklady spojené s EET. Proto jsme registrovali po emailu, posílali prodejní seznamy v excelu, vše nahrávali do účetního systému a  výhodou byli cenovky s čárovými kódy, rychlé načtení, rychlý prodej, vytisklá příjemka zboží, vytisklý doklad o koupi a o prodeji zboží a hlavně účetní program, který vygeneroval vše prodané, kolik kdo vydělal a jaké věci kdo prodal a které byly neprodány.

Systém neselhal, většina byla přehledná, rychlá a zjednodušená. Odpadlo vyškrtávání, kalkulačky, kontroly.

Děkujeme všem za podporu této burzy sedmým rokem v novém pojetí. Výtěžek z provize věnujeme do proplacení výdajů za novou tiskárničku a čtečky kódů. Děkujeme Základní škole, paní ředitelce a učitelkám za podporu v rámci prostor pro konání burzy. Děkujeme asi třicítce dobrovolnic, které našli čas a přidali ruce a mysl k dílu.