Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Cyklozávod do Lodičky s cykloknížkou

22.9.2018 Cyklistické závody ať už na jednom místě, nebo jako delší trasa -  výlet do Lodičky jsou v našem rodinném centru již tradicí.

Někdy jsme je pořádali u Lodičky, někdy v areálu Strančického dětského domova, někdy na Minigolfu. Tento rok jsme se vydali trasou přes obec po cykostezce až do Všechrom k příležitosti týdne mobility - bez aut.. Je to už čtvrtý úspěšný ročník s velice vydařeným počasím. I když bylo chladněji a opadly vysoké hodnoty veder, tak se zhruba 30 dětí v doprovodu rodičů vydalo na výjezd se zvířátky až do cíle k Rodinnému centru Lodička.
Na cestu dostali závodníci Cykloknížku s úkoly na stanovištích. Celkem 13 zvířátek úkolovalo a zkoušelo děti a rodiče ze znalostí dopravní výchovy a dovedností jízdy na kole. Jednou ze zastávek byla zkouška u Sportovního klubu - SK Paluba, kde děti zkoušely orientaci na cyklostezce, menší objevily nový typ stojanu na kolo a zájemci se mohli podívat do Fitka na pěkné prostory. Děkujeme rodině Jarošových za připojení k závodu a podpoře našich záměrů pro rodiny.

Velkou podporu jsme našli v dalších přátelích a firmách ve Strančicích. Řeznictví Strančice zajistilo na konci trasy občerstvení výborné klobásky, párky v rohlíku a nápoje, děkujem manželům hruškovým . Cukrárna u Moučků a jejich rodina upekli a nazdobili pět výborných dortů pro naše závodníky. Děti se mlsně olizovaly. Díky.

Na konci trasy si děti dotvořily a dokreslily splnění úkolů, které zvládly. Dráček zkoušel z barev semaforu, opičák měl autonehodu a děti ho ošetřily, tygr se snažil jet co nejpomaleji v pěší zóně, slon se zamotal do práce na silnici plné zvířátek, děti zvládly slalom i koňskou jízdu zručnosti v skate parku, u tučňáka jezdily do kopce, u sobíka zas zkoušely poskládat křižovatky a určit nevhodné chování na silnici. Beran děti upozornil na nebezpečnost přechodu, na odrazky a výbavu kola a medvídek zkoušel děti v přenášení vody během jízdy z místa na místo. Na závěr kočičky děti obdarovaly, každý si mohl vybrat hračku a dostal odměnu Choco balls od firmy Bonavita Vidovice.

Po odpočinku, kdy už všichni dorazili do cíle přijely divadelnice ze spolku Krab a dětem zahrály pohádku Jak medvědi vařili.

Děkujeme moc všem malý a velkým závodníkům za výdrž. Děkujeme všem zvířátkům, a speciálně čtyřem, kteří jsou deváťáky ZŠ Strančice (Báře, Jirkovi, Honzovi a Mikimu) nevzdali to, moc pomohli a pěkně děti prověřili.