Reportáže

Aktuální zprávy z událostí, z právě proběhlého programu nebo z tvořivých kurzů! Postřehy! Fotografie! Rychlé shrnutí průběhu dění hned po akci! News events! Horké momenty a zajímavosti!

Vláčkovýlet na Hlásku

Pohoda výlet včetně roušek

Už asi desátým rokem... možná i víc, jezdíme vláčkem do Senohrab a pak pěšky do Zlenic. V sobotu se báječně vydařilo počasí a tak jsme se sešli v příjemné partě na nádraží a vyrazili elefantem, který měl drobné zpoždění. Roušky byly třeba hlavně ve vláčku, ale to byla chvilka a už jsme vystoupili tam, kde seno hrabou.... Turistická trasa po žluté vede krásně ve stínu kolem tratě, a tak vybízí k obdivování vláčků, tunelů a tunýlků. Tradičně jsme došli až pod obří tunel v lese až nízko pod kolejovou dráhou.

 

 

 

 

Skřítkům, jsme pomohli narovnat zeď, tak nám zjevili sladký poklad v ďourách stěn tunelu. Pak už jsme zvládli brodění studeného potoku Mnichovky. Baštírna nás nezklamala, drobným občerstvením. Nanuky limča a pivko, bylo fajn. Vylezli jsme statečně kopeček na Hlásku a zkontrolovali nové vylepšení kamených stěn a okna. Také nový srub se před dlouhým schodištěm chystá a pak už šup na přívoz přes Sázavu, koupačka na břehu a dobrý obídek u Kormorána. Cesta domů byla zas vláčkem krásná, pohodlná rovnou domů. Děkujeme všem za společnou procházku a příjemnou společnost.